Kızılay'dan sel mağdurlarına yardım

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Kızılay, İstanbul ve Güneydoğu'da selden zarar gören vatandaşlara battaniye, ocak, yatak, seyyar mutfak gibi acil yardım malzemeleri gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türk Kızılayı, sel sonrası oluşturulan kriz masası başkanlığında Beykoz, Ceylanpınar, Batman, Silopi, Diyarbakır, Kızkalesi ve Erdemli gibi selden zarar gören bölgelere kumanya, battaniye, ocak, yatak, seyyar mutfak gibi acil yardım malzemesi gönderdi.

Kızılay'dan yapılan yazılı açıklamada Güneydoğu Anadolu başta olmak üzere, selden zarar gören bölgelere yardım malzemeleri gönderildiğini açıkladı.

Açıklamada, yardımların Kızılay'ın Afet Müdahale ve Yardımlar Bölümü'nde kurulan kriz masası başkanlığında Bölgesel ve Yerel Afet Müdahale-Lojistik merkezleri aracılığıyla İstanbul'un Beykoz, Mersin'in Erdemli, Diyarbakır'ın Çınar ve Bismil, Şırnak'ın Silopi ve Uludere, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçeleriyle Elazığ ve Batman'daki afetzedelere gönderildiği belirtildi.

Gönderilen yardım malzemeleri arasında seyyar mutfaklar, mutfak setleri, çeşitli büyüklüklerde ocaklar, katalitik sobalar, yüzlerce yatak, çadır ve binlerce battaniye ve kumanya yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious