Kızılay'dan yangın bölgesine yardım

Kızılay'dan yangın bölgesine yardım.6828
  • Giriş : 01.08.2008 / 18:35:00

Türk Kızılayı, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangını nedeniyle bölgeye insani yardım malzemesi ve uzman afet personeli gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Karabük Köyü yakınlarındaki orman yangını sonrasında bölgeye ''3 oba kent, 100 çadır, bin battaniye, içme suyu, kumanya, gıda malzemesi ve seyyar mutfak ile uzman afet personeli gönderildiği'' bildirildi.

Bin hektarlık alanda devam eden ve kontrol altına alınmaya çalışılan yangın nedeniyle 3 köyün boşaltıldığı, 2 mahallenin yandığı, hayvanların telef olduğu ve Karataş, Bucak, Sarıabalı ve Deniztepe köylerinde 40 konutun tamamen yanarken, 30 konutta da hasar meydana geldiği ifade edilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:

''Yangının hemen ardından bölgeye ilk müdahaleyi yapan ve ihtiyaç tespit çalışmalarına başlayan Türk Kızılayı, bölgeye oba kent, çadır, battaniye, gıda malzemesi, seyyar mutfak, ocak, su ve kumanya gönderdi. Türk Kızılayı Afet Müdahale Ekibi, bölgede ihtiyaç tespiti ve afet müdahale çalışmalarına devam etmekte, gelişmelere paralel olarak yardım çalışmalarını çeşitlendirerek sürdürmektedir. Türk Kızılayı tarafından bölgeye şu ana kadar;

-2 kişiden oluşan öncü ekip ve acil beslenme ihtiyacını karşılamak üzere su, kumanya,

-Afetzedelerin sıcak yaka ihtiyacını karşılamak üzere 1 seyyar mutfak, 3 ocak, 2 bin kişilik gıda malzemesi ve 2 aşçı,

-Acil barınma ihtiyacını karşılamak üzere 100 adet çadır, ve bin adet battaniye,

-Her biri 12 adet yaşam birimi (4-6 kişilik alinin barınabileceği sıcağa karşı yalıtımlı konteynır tipi prefabrike yapılar), 2 adet banyo, tuvalet birimi, 2 adet mutfak birimi, 2 adet kiler biriminden oluşan 3 adet oba kent gönderilmiştir.

Bölgedeki tüm gelişmeler Ankara'daki Afet Operasyon Merkezi (AFOM) Kriz Masası tarafından takip edilmektedir. İhtiyaç doğrultusunda bölgeye afet malzemesi sevk edilecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*