Kızılay'ın 1 nolu nişanı Erdoğan'a

  • Giriş : 02.11.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, "Ben bu tür ödül almıyorum" diyerek geri çevirdiği ve değeri 54 bin YTL olan ’Kızılay Üstün İnsani Hizmet Nişanı’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Anadolu Oteli’de düzenlenen törende, Erdoğan’a nişanını Kızılay Başkanı Tekin Küçükali verdi. Ödülün Erdoğan’a "Elli dönümlük arazinin lojistik merkez için Kızılay’a verilmesin ve desteği sayesinde Kızılay’ın yurt dışında destan yazmasının sağlaması" nedeniyle verildiği açıklandı. Altın ve gümüşten yapılan 1 numaralı nişan, önce Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e de verilmek istendi. Ancak Sezer, "Ben bu tür ödül almıyorum, bugüne kadar da almadım" diyerek geri çevirince nişan Erdoğan’a takdim edildi.

Küçükali’nin basın mensuplarına verdiği bilgiye göre değeri 54 bin YTL olan nişanın maliyeti, sıfır karla yapıldığı için 21 bin YTL’ye çıktı. Bu maliyeti de bir Kızılay bağışçısı olan Süleyman Sırrı Beşinci karşıladı. Küçükali, neden daha mütevazi bir ödül verilmediği sorusu üzerine "Bunu Kızılay’ın bir Oskar’ı olarak algılamak lazım" dedi. Törende çeşitli kuruluş ve aralarında yabancıların da bulunduğu kişilere de hizmet madalyası verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious