Kızına 24 yıl tecavüz eden baba suçunu itiraf etti!

  • Giriş : 30.04.2008 / 16:23:00
  • Güncelleme : 30.04.2008 / 16:25:25

Kızını penceresiz bir mahzende hapsederek 7 çocuk sahibi olan adam suçunu itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aşağı Avusturya eyaleti polis yetkilisi Franz Polzer, 73 yaşındaki zanlının, kızı Elisabeth Fritzl’ı 24 yıl eve kilitlediğini, tek başına kızından 7 çocuk sahibi olduğunu ve onları evin mahzeninde tuttuğunu söylediğini belirtti.Polis, 42 yaşındaki Elisabeth Fritzl’ın ifadesinde, babası Josef Fritzl’ın Aşağı Avusturya eyaletindeki Amstetten kasabasındaki bir eve götürdüğünü, daha sonra uyuşturucu vererek ve ellerini kelepçeleyerek yıllarca binanın zemin katında hapsettiğini söylediğini kaydetti.

Polis yetkilisi Franz Polzer, dün düzenlediği basın toplantısında, Elisabeth Fritzl’in öz babası tarafından yıllarca tecavüze uğradığını ve babasından 7 çocuğu olduğunun sanıldığını ifade ederek, DNA testleri yapılacağını belirtmişti.

Polis, 19 yaşındaki bir genç kızın Amstetten’de hastaneye kaldırılmasının ardından Fritzl’in alıkonulduğunu ortaya çıkarmış ve anneye ulaşmıştı.

ÇOCUKLARINDAN BİRİNİN CESEDİNİ YAKMIŞ

Avusturya’da, 24 yıl boyunca penceresiz bir mahzende hapsettiği kızıyla ilişkiye giren ve kızından 7 çocuk sahibi olan babanın, çocuklarından birinin cesedini yaktığı ortaya çıktı.

Aşağı Avusturya Eyaleti Emniyet Müdürü Franz Pucher, yaptığı açıklamada, "Baba, ikiz çocuklardan birinin öldüğünü ve çocuğun cesedini kazanda yakarak yok ettiğini itiraf etti" dedi.

Basın toplantısında, dün yakalanan babanın fotoğraflarını gösteren Fucher, konuyu derinlemesine soruşturduklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious