Kızını dövmeyen..., başkasına dövdürür

Kızını dövmeyen..., başkasına dövdürür.5109
  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

Konya'da gazinoda çalışan iki kızkardeşi, evlerinde sopayla döven kar maskeli iki kişinin, kızların babası Şükrü K. tarafından 200 YTL'ye tutulduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konya'da ikisi kardeş üç kadını darp eden maskeli kişileri, kızlarının gazinoda çalışmasını istemeyen babalarının azmettirdiği anlaşıldı.

Merkez Selçuklu ilçesinde bir gazinoda çalışan Ü.K. (19) ile kardeşi N.K. (16) ve arkadaşları Zuhal Pirinçoğlu (29) yaklaşık iki ay önce iş dönüşü evlerinde uyudukları sırada kar maskeli iki kişi tarafından evleri basıldı. Kapıyı kırarak içeri giren saldırganlar, sopalarla "Çalıştığınız yeri iyi seçin" diyerek üç genç kızı öldüresiye dövdü. İki kardeşin vücudunda çatlaklar oluşurken Pirinçoğlu'nun ayağı kırıldı. Genç kızların çığlıklarını duyan komşuların yardıma koşmasıyla birlikte saldırganlar, kızların cep telefonlarını da alarak kaçtı. Baygınlık geçiren genç kızlar komşularının yardımıyla 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

200 YTL'YE AZMETTİRDİ
Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, çelişkili ifadeler veren iki kız kardeşin babası Şükrü K'yı takibe aldı. Baba K.'nın hırsızlık suçundan sabıkası bulunan Hüseyin Avcı ve Doğan Yalçın ile görüştüğü belirlendi. Bunun üzerine polis, bu kişilerin evine baskın düzenledi. Evde yapılan aramada dövülenBaba Şükrü K.kızlara ait cep telefonları ele geçirildi. İki zanlı ifadelerinde suçlarını itiraf ederken; baba Şükrü ve anne Nigar K.'nın, kızlarının gazinoda çalışmasını istemedikleri için korkutmak amacıyla dövdürdüklerini ve kendilerini 200 YTL karşılığı azmettirdiklerini söyledi.

KORKUTMAK İÇİN YAPTI
Zanlılar, eve rahat girmeleri için bir gün önce Şükrü K.'nın kızları evde yokken kapının vidalarını gevşettiğini, tanınmamaları için de kar maskesi aldığını anlattılar. Olayı gasp gibi göstermek için de telefonlarını aldıklarını anlatan zanlıların ifadelerinin ardından Şükrü ve Nigar K. çifti de gözaltına alındı. İfadesinde kızlarının gazinoda çalışmasını istemediğini belirten Şükrü K, kızlarını defalarca dövdüğünü, ancak evden kaçıp gazinoda çalışmaktan vazgeçiremediğini anlatarak, "Korkutmak için arkadaşlarıma söyledim, kızlarım kötü yolda gitsin istemiyordum. Sadece korkutmak için böyle bir şey yaptım" dedi. Kızlarını dövdürdükleri iddia edilen anne ile baba ve iki kişi tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious