'Kızını istiyorsan, 5 bin YTL ver'

  • Giriş : 05.10.2007 / 16:10:00

Samsun’da 6 gün önce 51 yaşındaki annesi Perihan Turun’a, ‘kız arkadaşıma gidiyorum’ diyerek evden ayrılan 18 yaşındaki Nuray Turun, geri dönmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün aileyi arayan, kimliği belirsiz bir kişi, kızlarını 5 bin YTL karşılığında satın aldığını söyledi. Baba Turgut Turun bunun üzerine kızının hayatından endişe ettiğini belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Olay yaklaşık bir hafta önce Kadifekale Mahallesi’nde meydana geldi. Annesine, ‘kız arkadaşıma gidiyorum’ diyerek evden ayrılan Nuray Torun geri dönmedi. Perihan- Turgut Turun çifti polis merkezine müracaat ederek kızlarının bulunmasını istedi. Ancak genç kızını izine rastlanımadı. Dün Turun çiftinin evini telefon ile arayan bir kişinin, kızlarını Türkan isminde bir kadından 5 bin YTL karşılığında satın aldığını söyleyerek, “Siz de bana 5 bin YTL verirseniz kızınızı geri veririm'' dediği ileri sürüldü.

Bunun üzerine baba Turgut Turun Cumhuriyet Savcılığı’na giderek olayı anlatıp suç duyurusunda bulundu. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Cumhuriyet Savcısı Önder Yaman, “Kayıp kızın yaşı reşit. Ayrıca evden kimliğini ve sağlık karnesini alarak ayrılmış. Bu nedenle de kendi isteğiyle evden ayrılmış olabilir, olayı iki türlü araştırıyoruz. Soruşturma devam ediyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious