Kızını kesen baba yakalandı!

Kızını kesen baba yakalandı!.7886
  • Giriş : 09.04.2009 / 17:54:00

Kendisi hakkında taciz iddialarında bulunan kızını boğazını keserek öldürdükten sonra kayıplara karışan baba 6 ay sonra yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Küçükyalı semtinde 6 ay önce, boğazı kesilerek öldürülen 20 yaşındaki kızı Emine A'nın katil zanlısı olduğu iddiasıyla aranan ve dün Ayvalık'ta yakalandıktan sonra İzmir'e getirilen H.A, savcılığa sevk edildi.

İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Emine A'nın öldürülmesinin ardından zanlı olduğu belirlenen baba H.A'nın yakalanması için çalışma başlattı. H.A'nın tüm akrabalarının ve arkadaşlarının adreslerini belirleyen ekipler, sürdürdükleri takip sırasında H.A'nın yakalanmamak için yer değiştirdiğini belirledi. Takip için oluşturduğu çemberi daraltan polis, Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki yakınlarının yanına giden H.A'yı dün yakaladı.

İzmir'e getirilen H.A'nın, kızının, kendisine yönelik ''taciz'' şikayeti üzerine aile düzeninin bozulduğunu, ayrı yaşadığı ailesinin bir süre sonra durumu öğrendiğini ve kendisini geri çağırdığını anlattığı bildirildi. H.A'nın, eve dönmesinin ardından kızının söz dinlemediğini, ''ben yetişkinim, karışamazsınız'' diyerek kendisine hakaret ettiğini, bir anlık öfke sonucu eline geçirdiği bıçakla kızını öldürdüğünü ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Zanlının ifadesi ile olayın meydana geliş şekli arasında çelişkiler olduğu kaydedildi. H.A, işlemlerinin ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

OLAY
Emine A. (20) İzmir'in Küçükyalı semtindeki evinde 11 Kasım 2008'de boğazı kesilerek öldürülmüş bulunmuştu. Yapılan araştırmada, Emine A'nın olaydan bir süre önce polise başvurarak, babası H.A'dan kendisine cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle şikayetçi olduğu belirlenmişti.

Öldürülen genç kızın annesi Türkan A, polise verdiği ifadede, alışverişten dönerken eşi H.A'nın evden üzerinde kanlı elbiselerle çıktığını gördüğünü söylemişti.

Olay sırasında evde bulundukları belirlenen, Emine A'nın erkek kardeşleri G.A. (18) ile D.A. (16), ''cinayete tanık olup engellemedikleri'' iddiasıyla tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*