Kızının katili yanında çıkan annenin isyanı

Kızının katili yanında çıkan annenin isyanı.12642
  • Giriş : 03.06.2009 / 15:43:00

Boğularak öldürülen ve cesedi sobada yakılan 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nun annesi Asuman Çökekoğlu, katil zanlısı Kezban Uslu'nun kendisini kızının bulunacağı yönünde nasıl teselli ettiğini anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Cumhuriyet Savcısı Abdullah Gündüz ile Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amiri Ertuğrul Güler ve ekibi, acılı aileyi ziyaret etti.

Daha sonra Savcı Gündüz ve emniyet güçleri, zanlı Kezban Uslu'nun (23) evinde keşif yaptı.

Asuman Çökekoğlu, AA muhabirine, Beyza'nın bulunduğu yönünde kendisine haber geldiğinde çok mutlu olduğunu, ancak o sırada kızının bulunması için bir televizyon programına katılmak üzere İstanbul'da olduğunu söyledi.

Hemen Konya'ya gelmek istediğini, buna rağmen televizyon yetkililerinin kendisini bir türlü bırakmak istemediklerini öne süren Çökekoğlu, ''Televizyon ekibi kızımın bulunduğu haberinin yalan olabileceğini söyledi. Devreye giren bazı kişiler tarafından bu sorun geç de olsa halledildi. Kızımın öldürüldüğünü öğrendiğimde ise sinir krizi geçirmişim. Hemen yatıştırıcı iğne vurdular'' dedi.

Gözünü açtığında Konya Havaalanında olduğunu fark ettiğini belirten Çökekoğlu, hastaneye kaldırıldığını, yapılan tedavilerin ardından eve getirildiğini ifade etti.

Çökekoğlu, hep kızının bulunacağı umudunu taşığını vurgulayarak, ''Bu kadın, beni kızımın bulunacağı yönünde çok teselli ediyordu. Gördüm ki katil yanımızdaymış'' dedi.

Çökekoğlu, sakinleştirici iğnelerle ayakta durabiliyor.

-KÜÇÜK BEYZA'NIN EN SON KULLANDIĞI ÇAY BARDAĞINI SAKLIYOR-

Asuman Çökekoğlu'nun dedesi Kadir Gül (75), AA muhabirine, olay günü kendisi çay içerken torunu Beyza'nın yanına geldiğini söyledi.

Çay içmek isteyen Beyza'nın çok yakındaki evlerinden kendi bardağını getirdiğini anlatan Gül, şunları kaydetti:

''Bardağa çayı doldurdum. Beyza sadece bir yudum içtikten sonra annesi ekmek alsın diye çağırdı. Sonra Beyza'yı bir daha göremedik. Ben onu hiç incitemezken, fotoğraflarını bile kimsecikler almasın diye saklarken Beyzamı öldürdüler. Bardağındaki çayını bile günlerce dökemedim. Hep bulunmasını bekledim. Şimdi o bardak, torunumdan bana kalan en büyük anı. Ölünceye kadar bu bardağı saklayacağım.''

Konya'da ekmek almak için çıktığı evine bir daha dönmeyen 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nu boğarak öldürdükten sonra cesedini sobada yaktığı belirtilen komşuları Kezban Uslu (23), dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*