Kızının peşinden ölüme atladı

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

Annesiyle tartışan kız, 3'üncü kattan atladı. Yere çakılan kızının öldüğünü düşünen anne de kendini boşluğa bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kız yaralı kurtuldu, annesi feci şekilde can verdi

İnanılmaz olay önceki gece Mersin'de meydana geldi. İddiaya göre, anne Semra G. (46) ile kızı F.G. (17) sık sık tartışıyordu. Ana-kız önceki gece de henüz bilinmeyen bir nedenle tartışıp kavga etti. Bunalıma giren genç kız, 3'üncü kattaki evlerinin balkonundan aşağı atladı. Kızının peşinden koşmasına rağmen ona engel olamayan anne, onu yerde kıvranırken görünce çılgına döndü. Çığlıklar atarak bir süre yukarıdan kızını izledi. Bu sırada sağlık görevlileri hemen olay yerine geldi. Yerdeki kıza müdahale etmeye başladı.

ANNENİN DURUMU DAHA AĞIRDI

Balkonda bulunan anne Semra G., kızının öldüğünü düşünerek kendini 3'üncü kattan boşluğa bıraktı. Düşerken alt kattaki balkon demirine çarpan ve başının üzerine yere çakılan anne, ağır yaralandı. Olay yerine yaralı kız için gelen sağlık görevlileri, annenin durumunun daha ağır olduğunu görünce kızı bırakıp anneye yöneldi. Anne hemen hastaneye kaldırılmak istendi. Ancak, tüm müdahalelere rağmen yolda hayatını kaybetti. İntihara teşebbüs eden genç kız ise çağrılan ikinci bir ambulansla Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ayakları kırılan genç kız, tedavi altına alındı.

DOKTOR, DEHŞETİ ANLATTI

112 Acil Servis doktoru Zeki Tantoğlu, ihbarı alır almaz olay yerine gittiklerini belirterek şöyle konuştu: "Yerde yaralı yatan genç kıza müdahale etmek istedik. Ancak annesi, yukarıdan sarkarak çığlıklar atmaya başladı. Sanırım kızının öldüğünü düşündü. Gözlerimizin önünde o da kendini aşağı attı. Annenin durumu daha ağır olunca kızı bırakıp anneyi aldık."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious