Kızlar çetesi, rakip kızın evini havaya uçurdu

Kızlar çetesi, rakip kızın evini havaya uçurdu.8314
  • Giriş : 10.05.2008 / 16:12:00

İngiltere'de kızlar arasındaki erkek arkadaş ihtilafı kanlı bitti. İnternetten elde ettikleri bilgilerle bomba imal eden kızlar, rakipleri olan kızın evini havaya uçurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiliz basınına yansıyan habere göre patlamanın şiddetiyle bir kişi ölürken saldırının hedefindeki 17 yaşındaki Charlotte Anderson ağır yaralanarak hastanede yoğun bakıma alındı.

Edinilen bilgilere göre Anderson, patlamadan 10 saat önce polisi arayarak, 16 ila 17 yaşlarındaki bir grup kızın, Londra'nın kuzeyindeki Harrow bölgesinde bulunan evinin dışında toplanarak kendisini rahatsız ettiklerini bildirdi. Başka bir bölge sakini de kızların posta kutusuna 'mor ve kokulu' bir sıvı bıraktıklarını belirtti.

Uzmanlar, henüz kesin olarak belirlenemeyen ancak etkili bir patlayıcı karışımın olduğu düşünülen maddenin, buharlaşarak infilak ettiği ihtimali üzerinde duruyor. Bölgedeki evlerde büyük yıkıma yol açan patlamada Anderson'un komşusu İmad Kureşi (26) adlı Pakistanlı hayatını kaybetti.

Olay İngiltere'de büyük yankı uyandırırken, İngiliz Polisi Scotland Yard, Anderson'la aralarında husumet olan 'kızlar çetesinin' peşline düştü. Anderson'un yaklaşık 6 ay önce Newcastle'dan Harrow'a taşındığı ve 'mahalleden' biriyle çıkamaya başlayınca diğer kızların öfkesine maruz kaldığı öğrenildi.

Bir polis yetkilisi, olayka ilgili çeşitli ihtimaller üzerinde durduklarını bunlardan birinin de, internetten alınan bilgilerin kullanılması suretiyle el yapımı bir bomba olduğunu kaydetti.

İsminin açıklanmaması kaydıyla konuşan yetkili, 'Son dönemdekiş terör duruşmaları sırasında, patlayıcılarla ilgili internette çok sayıda bilgi olduğunu gördük ancak kızların bir ihtilafı böyle trajik bir şekilde sonlardırmak için bu yolu kullanmaları çok rahatsız edici bir gelişme' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious