Kızlara niye baktın kavgası:1 ölü

  • Giriş : 29.10.2007 / 23:05:00

Antalya'da 6'ncı sınıf öğrencisi Mehmet Ali Tenkit ve arkadaşı, kızlara baktıkları gerekçesiyle saldırıya uğradı. Tenkit aldığı bıçak darbesi sonrası hayatını kaybetti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay, bugün saat 16.00 sıralarında Deniz Mahallesi 130 Sokak'ta meydana geldi. Ahmet Bileydi İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi Mehmet Ali Tenkit, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını izledikten sonra, parkta arkadaşı 13 yaşındaki Bahadır Akbaş ile buluştu. Burada bir süre oyun oynayan iki arkadaş ile kız arkadaşlarına baktıklarını iddia eden bir başka okulun öğrencileri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine üçü kız, beş kişilik grup, Mehmet Ali Tenkit ve Bahadır Akbaş'a saldırdı. Çıkan arbede sırasında, gruptan bir kişi yanında taşıdığı bıçağıyla Mehmet Ali Tenkit'i göğsünden bıçakladı. Mehmet Ali Tenkit kanlar içinde yere yığılırken, grup ise paniğe kapılarak kaçtı.

Yaralı Mehmet Ali Tenkit, ambulansla kaldırıldığı Antalya Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Arkadaşının öldüğü haberini alan Bahadır Akbaş “Ne olur, can arkadaşımı kurtarın” diye acil serviste feryat etti. Hastane polisine ifade veren Akbaş, “Parka oyun oynamaya gittik. Kız arkadaşlarına baktığımızı sanan bir grup üstümüze geldi ve kavga başladı. İçlerinden bir tanesi yanındaki bıçağı bana salladı ama beni yaralamadı. Ancak arkadaşımın göğsüne isabet etti ve kanlar içerisinde yere düştü” dedi.

Polis, olay sonrası kaçan grubun yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious