Kızları kontörle kandırıp tecavüz etti

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Genç kızları kontörle kandırıp tecavüz etmekle suçlanan zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cep telefonlarına kontör gönderme bahanesiyle tanıştığı genç kızlara, "Durumu ailene söylerim" diyerek silah tehdidiyle tecavüz ettiği iddiasıyla yakalanarak gözaltına alınan 30 yaşındaki Yasin A., çıkartıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne yapılan bir ihbar üzerine Gasp Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, 16 ve 17 yaşlarındaki genç kızları cep telefonlarına kontör gönderme bahanesiyle kandırdığı ileri sürülen Yasin A.'yı yakalayarak gözaltına aldı. Bağcılar'da evinden çıkarken yakalanan Yasin A.'nın üzerinden 7.65 milimetre silah ele geçirildi. A.'nın otomobilinde yapılan aramalarda ise bilye atardan bozma bir silah daha bulunarak el konuldu.

Şikayet dilekçesinde Yasin A.'nın yine kontör göndererek tanıştığı genç bir kız ile bizzat görüşerek samimiyet kurduğu ve gezme bahanesiyle götürdüğü Çatalca'da, "Ailene söylerim" diyerek silah tehdidiyle tecavüz ettiğinin belirtildiği öğrenildi. Genç kızın durumu ailesinden sakladığı, başka bir akrabasına durumu söylemesi üzerine olayın ortaya çıktığı ve ailesi tarafından dilekçenin Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilerek yasal işlemin başlatıldığı belirlendi.

Polisin yaptığı araştırmalarda Yasin A.'nınh kontör gönderme bahanesiyle 11 genç kızı daha tuzağa düşürmeye çalıştığı şeklinde bilgiye ulaşıldığı ve polisin bu konuda araştırma yaptığı öne sürüldü.

Öte yandan Yasin A'nın; Eyüp Ağır Ceza Mahkemesinde yine kontör gönderme bahanesiyle genç bir kıza tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı öğrenildi.

Yasin A.'nın rastgele cep telefon numaralarını aradığı, karşısına genç bir kız çıkarsa konuşmaya devam ettiği ve tanıştıktan sonra cep telefonuna hediye kontör gönderebileceğini söyleyerek tuzağına düşürdüğü ileri sürüldü. A.'nın , duruma göre 20-30 ya da 50 hediye kontör göndererek genç kızları kandırdığı iddia edildi. Tanıştığı genç kızlardan gerçek adını saklayan Yasin A.'nın kendini Emirhan Tekel ve Sedat Batuhan isimleriyle tanıttığı öne sürüldü. Biri resmi, iki evlilik yaptığı ileri sürülen Atasever'in, her iki eşinden de ayrı yaşadığı öğrenildi. Daha önceden tekstil işiyle uğraştığını belirten Atasever'in, yine bir tekstil işine girme hazırlığı içinde olduğu şeklinde ifade verdiği ileri sürüldü.

Asayiş Şube Müdürlüğünde gözaltında bulunan Yasin A., işlemlerinin tamamlanmasının ardından Küçükçekmece Adliyesi'ne gönderildi. Yasin A., Asayiş Şube Müdürlüğü'nden çıkartılırken "Benim birtek birlikte olduğum kız vardı. O da gönül rızasıyla birlikte oldum." diye konuştu. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Yasin A., silah tehdidinde bulunmadığını, hatta silahı olmadığını ileri sürdü.

Küçükçekmece Adliyesi'nde ifadesi alınan Yasin A., çıkartıldığı mahkemede tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious