Kızlarını kurtarmak için ölüme yüzdü

Kızlarını kurtarmak için ölüme yüzdü.49505
  • Giriş : 14.08.2008 / 13:14:00
  • Güncelleme : 14.08.2008 / 12:53:30

Can çekiştiklerini farkettiği iki kızını kurtarmak için suya atladı, kızlarıyla birlikte can verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Denizde boğulan 2 kızını kurtarmaya çalışan babanın kalbi dayanmadı, kızlarıyla beraber can verdi.

Marangoz ailesinin Riva pikniği faciayla bitti. Muhammet Marangoz, dalgaların sürüklediği iki kızını kurtarmak istedi. Ama başaramadı. Heyecana dayanamayan talihsiz şoförün kalbi de denizde durdu.

Yıllık iznini kullanan İETT şoförü Muhammet Marangoz, eşi ve 6 çocuğuyla piknik yapmak için Riva'ya gitti. Marangoz ailesinin kızları Rukiye (19) ve Ebru (16), diz kapaklarına gelen suda eğlenirken bir anda yükselen dalgaların kurbanı oldu. Dalgaların açıklara çektiği iki kız kardeş, birbirlerine yardım etmek isterken Karadeniz'in azgın sularında can verdi. Kızlarının çığlıkları üzerine sahilde mangal yakmaya çalışan baba Muhammet Marangoz da (42) hemen denize atladı ama baba kızlarına ulaştığında artık çok geçti. Kızlarından Rukiye'yi sahile çekmeye çalıştı.

Paniğe dayanamadı

Büyüyen dalgalar buna izin vermedi. Kızlarını kurtaramayacağını anlayan baba geri dönmeye çalıştı. Ancak kalbi yaşanan panik ve heyecana daha fazla dayanamadı. Sahile çıkmaya çalışan Muhammet Marangoz iki üç kulaç attıktan sonra kalbinin durmasıyla hayatını kaybetti.

Olayın jandarmaya haber verilmesi üzerine SAT komandoları ve jandarma ekipleri sahile geldi. Rukiye'nin cesedi sudan çıkartılırken Ebru'nun cesedi bir gün sonra kayalıklara sıkışmış olarak bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*