KKTC, Lübnan'lının yanında

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Başbakan Ferdi Sabit Soyer, ayrı ayrı kabulleri sırasında yaptıkları açıklamalarda, İsrail'in Lübnan saldırılarını kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Talat, soykırıma dönüşen İsrail saldırılarını kınadığını belirtirken, ülke, bölge ve dünya barışını savunan Kıbrıs Türk halkının da bu duyguları paylaştığını ifade etti
KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer de, İsrail'in Lübnan Saldırılarının devam ettiğine işaret ederek Hükümet olarak Lübnan halkıyla dayanışmanın sürdürüleceğini vurguladı. Soyer, KKTC Sağlık Bakanlığı'nın girişimiyle bölgede görev yapmak üzere doktor Pınar Özgüven'in Lübnan'a gittiğini açıkladı. Başbakan Soyer, Sağlık Bakanlığı'nın stoklarını dikkate alarak Lübnan'da gerekli olan antibiyotik, insülin, sargı bezi gibi tıbbi malzemelerin gönderilmesi, Sivil Savunma Teşkilatı'nın gıda çadır ve battaniye, Kıbrıs Türk Kızılay Derneği'nin de gıda yardımı için çalışma yaptığını aktardı.

Soyer, "Saldırgana karşı tepkimizi göstermek görevimiz"

KKTC Kooperatif Merkez Bankası Lefkoşa Merkez Şubesi'nde dolar ve YTL olarak açılan iki ayrı hesapta yardım kampanyası başlattıklarını anımsatan Soyer, halka kampanyaya katılma çağrısında bulundu. Başbakan Soyer, toplanan yardımların nasıl ve ne zaman Lübnan'a ulaştırılacağının da Lübnan Hükümetiyle yapacakları istişareler sonucu netleşeceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious