KKTC 2 yılda 5 kez sandık başına gitti

  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

KKTC'de koalisyon hükümetinin programı Başbakan Ferdi Sabit Soyer tarafından Cumhuriyet Meclisi'nin bugünkü özel birleşiminde okunmaya başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaklaşık 3 yıllık sürenin 10 ayının siyasi krizle geçirildiğine işaret eden Soyer, CTP/BG-ÖRP tarafından kurulan 21. hükümetin 2010 yılına kadar ülkeye kesintisiz istikrar getirmek, ekonomik ve sosyal sorunlarını çözmek üzere kurulduğunu kaydetti. Başbakan Soyer, muhalefetin siyasi kararla Meclis'i boykot ettiğini ifade ederek, "Bu siyasal bir haktır. Biz onların boykot kararını halkın en büyük yargısı olan 2010 yılında yapılacak seçimlere bıraktık. Herkes 2010 seçimlerinde bugün yaptığıyla yargılanacak" dedi.

MUHALEFET KATILMADI

Hükümetin oluşum şeklini bir süreden beri protesto eden Ulusal Birlik Partisi ve Demokrat Parti milletvekilleri Meclis'in bugünkü birleşimine de katılmadı. Koalisyon partilerine bağlı milletvekilleri yanında 2 bağımsız milletvekilinin katıldığı birleşimde, Barış ve Demokrasi Hareketi'nin tek Milletvekili Genel Başkan Mustafa Akıncı da izinli olarak hazır bulunmadı.

PROGRAM 32 SAYFA

Başbakan Ferdi Sabit Soyer tarafından saat 10.40'da okunmaya başlanan 32 sayfalık hükümet programında bazı ilkler var. Basın özgürlüğünü güvence altına almayı öngören yasal düzenlemeler yapılacağı vurgulanan programda, Basın İş Yasası'nın çıkarılması için gerekli düzenlemelerin yapılması da öngörüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious