KKTC Dışişleri Bakanı ABD'ye gitti

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı, Amerikan Türk Konseyi-Türk Amerikan İş Konseyi yıllık konferansına katılmak üzere ABD'ye gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul üzerinden New York'a giden Avcı, yarın New York'ta Türkiye BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Baki İlkin'in onuruna vereceği yemeğe katılacak ve ardından Washington'a hareket edecek.

Avcı, Washington'da Amerikan Türk Konseyi-Türk Amerikan İş Konseyinin yıllık konferansı için düzenleyeceği resepsiyona katılacak. Avcı, 26 mart pazartesi günü, konferansın savunma ve güvenlik ilişkileri oturumunda yer alacak ve konferansın ikinci gününde bir konuşma yapacak.

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı, KKTC'nin Washington Temsilciliğini de ziyaret ederek, New York ve Washington'da başta Kıbrıs Türk dernekleri olmak üzere birçok kurum ve derneğin temsilcileriyle görüşecek. Avcı, bazı basın-yayın kuruluşlarına mülakatlar da verecek.

Avcı, Washington'daki temaslarından sonra New York'a geçecek ve 30 mart cuma günü Türk Evi'nde basın toplantısı düzenleyecek. Avcı, 31 mart cumartesi günü KKTC'ye dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious