KKTC Dışişleri Bakanı Avcı ABD'ye gidiyor

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı, Türk Amerikan İş Konseyi'nin yıllık konferansına katılmak üzere yarın adadan ayrılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanı Avcı, konseyde birde konuşma yapacak. Bakan Avcı, 8 gün sürecek olan ABD temasları çerçevesinde ülkede bulunan Kıbrıslı Türklerle bir araya gelecek.
KKTC'den yarın ayrılacak olan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı aynı gün İstanbul üzerinden New York'a hareket edecek. Pazar günü New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Baki İlkin'in onuruna vereceği yemeğe katılacak olan Avcı, aynı gün ABD'nin başkenti Washington'a hareket edecek.
Washington'a varışında Amerikan Türk Konseyi - Türk Amerikan İş Konseyi'nin yıllık konferansı için düzenleyeceği resepsiyona katılacak olan Bakan Avcı, Pazartesi günü , Savunma ve Güvenlik İlişkileri Oturumu'na katılacak. Bakan Avcı, aynı gün içerisinde çeşitli dernek ve kurumlarla görüşecek ve KKTC Washington Temsilciliği'ni ziyaret edecek.
Konferansın ikinci gününde, bir konuşma yapacak olan Dışişleri Bakanı Avcı, ABD temasları çerçevesinde New York ve Washington'da başta Kıbrıslı Türk dernekler olmak üzere bir çok kurum ve dernekle görüşmeler yapacak. Bakan Avcı, ABD basın-yayın organlarına da röportajlar verecek.
Başkent Washington'daki temaslarını tamamlamasına müteakip Bakan Avcı'nın, Cuma günü New York'ta bulunan Türkevinde bir basın toplantısı düzenledikten sonra İstanbul üzerinden Cumartesi günü KKTC'ye dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious