KKTC hükümeti çatırdıyor

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

KKTC Başbakan Ferdi Sabit Soyer, hükümette sıkıntılar olduğunu, durumu hükümet ortaklarıyla görüştüklerini, ancak verimli bir sonuç alamadıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Soyer, hükümette sıkıntıların olduğunun bir gerçek olduğunu ve bunu aşmak için çaba gösterdiklerini söyledi. Hükümetteki en önemli etik değerin, bu sıkıntıları doğrudan doğruya ortaklarıyla konuşmak olduğunu dile getiren Soyer, bunları konuştuklarını, ancak şu ana kadar verimli bir sonuç aldıklarını söylemek durumunda olmadıklarını kaydetti.

Yurt dışında bulunan Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş ile ülkeye döndükten sonra tekrar görüşeceklerini dile getiren Başbakan Soyer, görüşmeden sonra bir sonuç alsalar da almasalar da bunu halkla paylaşacaklarını ifade etti. Soyer, "Buna bağlı olarak seçeneksiz değiliz. Halkı, krizler içerisinde tutma niyetinde değiliz" dedi.

CTP'nin, UBP istifa eden milletvekili Erden Özaşkın ve BDH'nın desteğiyle hükümet kurabileceği yorumlarıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Soyer, her seçeneğe açık olduklarını ve her türlü seçeneği değerlendirdiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious