KKTC ile Pakistan arasında bir ilk

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Kıbrıs Türk Sanayi Odası ile İslamabad Ticaret ve Sanayi Odası "ekonomik ve ticari bağların geliştirmek" üzere bir işbirliği protokolü imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KTSO'dan yapılan açıklamaya göre, Sanayi Odası Başkanı Musa Sönmezler, Yönetim Kurulu Sekreteri Derviş Tarımer, Sayman Ali Cıralı ve Yönetim Kurulu üyesi Salih Özler'den oluşan oda heyeti ile KKTC İslamabad Temsilcisi Sadettin Topukçu ve Yardımcısı İsmet Korukoğlu, İslamabad Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek, Pakistan ve KKTC arasındaki ekonomik ve ticari bağların pekiştirilmesi konusunda İslamabad'da iki oda arasında bir protokol imzalandı. Protokole, İslamabad Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdul Rauf ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Musa Sönmezler imza koydu.

Protokole göre; her iki oda, hem Pakistan hem de KKTC'deki ekonomik gelişmelerle ilgili piyasa bilgilerini karşılıklı olarak birbirlerine sağlayacak. Her iki odanın, hem Pakistan hem de KKTC'de ortak toplantılar organize etmesinin öngörüldüğü protokole göre, her iki ülke arasında oluşacak ticari ve ekonomik delegasyonların ziyaretlerine, ayrıca iş kontaklarının kurulmasına iki oda da karşılıklı yardımcı olacak. Ayrıca her iki oda, birbirlerini ulusal, uluslararası ve ihtisas fuarları hakkında karşılıklı bilgilendirecek.

Pakistan'ın başkenti İslamabad'da bulunan KTSO heyeti gezi, inceleme ve temaslarına devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious