KKTC'de Başbakan Erdoğan'ı kızdıran pankart

KKTC'de Başbakan Erdoğan'ı kızdıran pankart.8496
  • Giriş : 21.07.2008 / 12:27:00
  • Güncelleme : 21.07.2008 / 12:30:11

Başbakan Erdoğan, KKTC'de bu pankartı korumalarına talimat vererek kaldırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, “Kimse Kıbrıs Türk halkının kendi yönetiminden, eşit statü ve eşit ortaklıktan vazgeçmesini beklemesin. Birbi-rimizi yıpratmayalım” dedi

KKTC’de “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı” çerçevesinde Kıbrıs Barış Harekatı’nın 34’üncü yıldönümü kutlamaları, Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla başladı.

Kızdıran pankart

Erdoğan, törende bir grubun açtığı pankartı kaldırttı. Erdoğan, protokolde otururken korumalarını uyararak “AB yolunda KKTC adağınız mı?” yazılı pankartı protestocuların elinden aldırdı. Kürsüye geldiğinde de “Barış kutlamalarını siyasete alet etmeyin” diye tepki gösterdi. Törende konuşan Başbakan Erdoğan, özetle şöyle dedi:

Eşit statü, eşit ortaklık

Şunu bir kez daha altını çizerek ifade etmek istiyorum kimse ama hiç kimse Kıbrıs Türk halkının kendi yönetiminden, eşit statü ve eşit ortaklıktan vazgeçmesini ve azınlık olarak yaşamasını kabul etmesini beklemesin. Hiç kimse boş hayaller kurup bu parametreleri değiştirme gayretkeşliği sergilemesin. Kapsamlı çözüm, Kıbrıs Türk halkı ve KKTC’nin kurucu ve eşit olarak yer alacağı yeni bir ortaklıkla mümkün olacaktır. Bu yeni ortaklık iki kesimlilik, siyasi eşitlik veTürkiye’nin etkin garantörlüğü gibi vazgeçilmeyecek ilkeler üzerine inşaedilecektir.

İnanıyorum ki Kuzey Kıbrıs çok kısa bir zaman içerisinde aradaki mesafeyi kapatacaktır. İnşallah örnek bir ülke haline gelecektir. Benim tek dileğim şudur ne olur birbirimizi siyasetin acımasız dili ile yıpratmayalım. Hele hele böyle milli günlerimizde, manevi değerlerin en üst düzeyde yer bulması gereken günlerimizde birbirimizi yıpratma gayreti içine girmeyelim, tam aksine dayanışmanın birbiriyle el ele vermenin günleri olan bu günlerle geleceğe özgüvenle bakalım diyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*