KKTC'de ilk Cem Evi için çalışmalar başladı

  • Giriş : 13.11.2006 / 00:00:00

KKTC Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Araştırma ve Tanıtma Derneği, Cem Evi ve Kültür Kompleksi için ilk adımını attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dernek Başkanı Özdemir Gül, konuyla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Derneğin ve Kıbrıs Türk halkının uzun yıllardır sabırsızlıkla beklediği Cem Evi'nin inşa edileceği arazinin Bakanlar Kurulu kararıyla Derneğe tahsis edildiğini ifade etti.

Gül, burada toplanmalarının esas amacının kompleksin, Cem Evi bölümünün temel çalışmalarının başlaması olduğunu kaydetti. Gül, bunun sevgiye, barışa, kardeşliğe, Kıbrıs Türk toplumuyla kaynaşmalarına vesile olmasını arzu ettiklerini ve bu dilekle ilk adımı attıklarını söyledi. Gül, tüm halka, devlet ve hükümet yetkilileriyle kendilerine katkı koyan herkese, her "can"a teşekkür etti.


Ayrıca dün akşam Lefkoşa Atatürk Spor Salonu'nda "Su'ya Merhaba" konseri yapıldı. Konsere kalabalık bir seyirci topluluğu katılırken çoğunluğunun gençlerin oluşturduğu semah gösterisi seyirciden bol bol alkış alırken etkinliğe KKTC Turizm Bakanı Enver Öztürk'ün yanı sıra bazı millet vekilleri ve üst düzey yöneticiler katıldı.Geceye Pınar Sağ, Nilüfer Akbağ, Yusuf Hayaloğlu, Emre Saltık gibi sanatçılar katıldı .Konseri yaklaşık 3 bin kişi izledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious