KKTC'de oylar parayla

KKTC'de oylar parayla.12106
  • Giriş : 26.04.2009 / 08:06:00

KKTC'de 19 Nisan'da yapılan genel seçimde üçüncü parti olan DP'nin Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın tarihi itirafı çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KKTC'de 19 Nisan'da yapılan erken genel seçimde üçüncü sırada gelen Demokrat Parti'nin (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Seçimlerde imkânlarımız çerçevesinde oy satın aldık” dedi

Serdar Denktaş, önceki gün seçimde büyük bir hezimet yaşayan önceki iktidar partisi Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin (CTP) yayın organlarından SİM Radyo'ya çarpıcı açıklamalar yaptı. Denktaş, “Biz de (oy satın) aldık! Çok daha düşük imkânlarımız vardı ama o imkânlar çerçevesinde aldık” dedi.

“Bu taleplerin bize gelmesini önleyecek tedbirleri almak siyasilerin elindedir” diyen Denktaş, “Kelle başı 200 lira, kelle başı 100 lira, kelle başı 300 lira diye sizinle pazarlık eden insanlar var artık. Yoksa, çıksın bu diğer partiler de yoktur desin. İspatlarıyla önlerine çıkarım” iddialarını ortaya attı.
Denktaş'ın açıklamaları üzerine harekete geçen Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Başsavcılığı arayarak görüş alışverişinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*