KKTC'li bakan Edremit'ten kız istedi

  • Giriş : 17.06.2007 / 09:01:00

Avcı, kayınbiraderi için Edremit'e gelerek kız istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı, kayınbiraderi için Edremit'e gelerek kız istedi. Kızın ailesinden olumlu cevap alan Avcı, çiftin nişan yüzüklerini kendisi taktı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde öğrenciyken tanışan Bakan Avcı'nın kayınbiraderi Özkan Albayrak ile ailesi Balıkesir'in Edremit İlçesine bağlı Güre Tatil Beldesinde ikamet eden Aysu Gönül Kınık evlenme kararı alınca kızı isteme görevi KKTC Dışişleri Bakanı Avcı'ya düştü. Akşam saatlerinde Güre'ye gelerek Kınık ailesinden kızları Aysu Gönül'ü kayınbiraderi Özkan Albayrak'a isteyen Bakan Avcı, ailenin olumlu cevap vermesiyle çiftin nişan yüzüklerini kendisi taktı.

Nişan töreni öncesinde bir konuşma yapan Bakan Avcı: "Bugünkü ziyaretim çok farklı. Türkiye ziyaretlerimiz hep siyasi ziyaretler oluyordu ama bugün kayınbiraderimiz için bir kız istemeye geldik. Nişan takacağız. Ağustos ayı içersinde de düğün yapacağız. Kızımız ve kayınbiraderim Kıbrıs'ta tanışmışlar. Kızımız zaten orada bir üniversitede okuyor. Bu Türkiye'den kız almak ilk gelişim değil. Benim eşimde Ankaralı. Kızımızı da bu bölgeden alacağız inşallah" dedi.

Nişan törenine ailesi ve çocuklarıyla birlikte gelen Bakan Turgay Avcı, basın mensuplarını Ağustos ayında Güre'de yapılacak olan düğün törenine davet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious