KKTC'ye itibar kazandırdık!

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, kendilerinin Avrupa Birliği sürecinde "Kıbrıs'ı vermekle" eleştirildiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan, Ankara Sanayi Odası'nın (ASO), 2005 yılında vergi ve ihracatta ilk 22'ye giren üyelerine, Ankara Sheraton Otelinde düzenlenen ödül törenine katıldı.

Erdoğan, Kuzey Kıbrıs'a çivi çakılmazken kendi dönemlerinde ciddi oranda yapılan turizm yatırımlarından kimsenin haberi olmadığını ifade etti. KKTC'nın kişi başına milli geliri 10 bin doları yakaladığını ve aştığını ifade eden Erdoğan, kendilerini eleştirenlerin söyleyecekleri bir şeyin olmadığına dikka çekti. Erdoğan, "KKTC'nin Cumhurbaşkanı artık uluslararası camiada kabuller görüyorsa, ABD'ye davet edilmişse, İngiltere ve Almanya'ya davet edilmişse bunlar yanlış mı oluyor? Batıya davet edilmesi yanlış mı olur? Yoksa, bunlar itibarın kazandırılması ve bir meşruiyet sürecinin başlatılması mıdır? Bunları iyi tesbit etmemiz lazım. KKTC şu anda sürekli olarak yol alıyor. Bakan arkadaşlarımla 19-20 Temmuz tarihindeki kutlamalara birlikte katılacağız" diye konuştu.

Erodoğan, özel sektörünün Türkiye için büyüme ve büyütme arzusunun KKTC için de geçerli olduğunu kaydetti.

ELEKTRİK KESİNTİSİ ELEŞTİRİSİ

Erdoğan, son dönemde Ege Bölgesi'nde yaşanan elektrik kesintisi ilgili hassasiyetlerini kendisinin çok açık ve net bir şekilde ortaya koyduğunu ifade etti.

Erdoğan, "Özel sektörün her noktada bu hassasiyetleri kollarsa biz bu sıkıntıları yaşamayız. En ufak zarar hanesinde bir şey meydana geldiği anda hoplarsa, hemen ben bunu nasıl tahsil ederim, adeta bunu tehdit unsuru gibi kullanmaya kalkarsa faturası bu olur. Bazı şeyler soru işareti. Şimdi soru işaretlerinin cevabını bulmaya çalışıyoruz. Ama kimse bu ülkede halkımızın hizmetinde olan bir çok bu tür yatırımları aleyhte kullanmaya çalışırsa, biz orada acımasız davranırız. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bir şey yapacaksak beraber yapacağız. Dayanışma içinde yapacağız. Bu dayanışma süreci içinde insaflı davranacağız. İnsaflı davranmadığımız sürece faturayı millet çeker. Bu faturayı çekenler içinde mutlaka kendileri de yer alır. Olması gereken ne ise bunu eksiksiz yaparım. Ülkem adına yaparım, milletim adına yaparım" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious