Klasik Otomobil Rallisi başlıyor

Klasik Otomobil Rallisi başlıyor.22675
  • Giriş : 13.04.2008 / 14:43:00

Klasik Otomobil Kulübü tarafından düzenlenecek ''Hilton İstanbul Klasik Otomobil Rallisi''ne, Hilton Convention Center'da start verilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ralli'ye ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Demir Kısakürek, sezonun ilk rallisine geçen yıllara göre oldukça kalabalık bir katılım olduğunu belirterek, bu yıl yaklaşık 45
klasik otomobilin yarışacağını söyledi.

Kısakürek, 1941-1979 yıllarında üretilmiş, fabrika çıkış standartlarına uygun olan araçların yarışmaya, üretim yıllarına göre belirli kategorilerde katılacaklarını ifade ederek, ralliye katılacak araçlar arasında, üretildiği yıllardaki teknik özelliklerini koruyan restorasyondan geçmemiş, orijinal olarak günümüze kadar gelmiş Mercedes, Volvo, Ford, Jaguar, Porsche ve Rolls Royce marka klasik otomobiller bulunduğunu dile getirdi.

Ralli'ye İstanbul Hilton Convention Center'da start verileceğini kaydeden Kısakürek, klasik otomobil tutkunlarının Ağva, Şile Ve İstanbul parkurunda toplam 230 kilometre yol katedeceklerini aktardı.

Kısakürek, klasik otomobil rallisinin diğer rallilerin aksine hızlı gitmeyi amaçlamadığına da işaret ederek, ralliyi kazanlara 14 Nisan pazartesi günü düzenlenecek törende ödüllerinin verileceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious