Kleberson davası askıda

Kleberson davası askıda .7811
  • Giriş : 08.09.2007 / 08:52:00

CAS, Brezilyalı oyuncunun tazminat ve cezasını askıya aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

 FIFA, Beşiktaş'ın başvurusu üzerine davayı görüşmüş, futbolcunun 3 milyon 180 bin euro bonservis bedeli vermesine ve 4 ay sahalardan uzak kalmasına hükmetmişti

Beşiktaş'ın Kleberson sevinci kısa sürdü. FIFA'nın verdiği 3 milyon 180 bin euro tazminat ve 4 ay sahalardan uzak kalma cezası için CAS'a (Spor Tahkim Mahkemesi) başvuran Brezilyalı futbolcunun avukatları, cezanın askıya alınmasını sağladı. Haber, Brezilya basını tarafından zafer olarak değerlendirildi, "İkinci raunt Kleberson'un" başlığı kullanıldı. Gazeteler, Beşiktaş ile futbolcu arasında gelişen olayın Brezilya dizilerini aratmayacak uzunlukta ve heyecanda geliştiğini yazdılar. Kleberson'un peşinde olan Santos Kulübü ise bu oyuncuyu bu hafta içinde resmen renklerine bağlayacağını ilan etti.
Kleberson'un avukatı Gislaine Nunes ve Menajeri Marco Antonio de Silva ortak bir basın duyurusu yayınlayarak, FIFA tarafından yapılan yanlışlığın CAS'tan geri döndüğünü belirttiler. Davanın askıya alındığını ve yeniden bir yargılama süreci başlayacağını kaydeden Nunes ve Silva, FIFA'nın dava sonuçlanıncaya kadar Brezilyalı oyuncunun Futbol oynayabilmesi için geçici lisans vermeyi kabul ettiğini açıkladılar.

Hukukçular uyardı
Santos da Brezilya'nın en önde gelen isimlerinden avukat Marcos Motta'yı İsviçre'ye göndererek FIFA'dan geçici lisans almasını istedi.
Brezilya'nın önde gelen hukuk adamları ise Kleberson davasının yeniden ele alınarak sonuçlanmasının en az bir yılı bulabileceğine dikkat çektiler.
Futbolcunun erken sevinmemesi gerektiğine işaret eden hukukçular, "Bundan davayı kazandık anlamı çıkmamalı" yorumunu yaptılar

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious