Kleptoman çocuğa 102'inci gözaltı

Kleptoman çocuğa 102'inci gözaltı.7151
  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

KONYA’da kleptoman olduğu öne sürülen 13 yaşındaki A.K., polis tarafından 102'inci kez gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

A.K.'nın daha önce hastanede kleptomani (çalma hastalığı) teşhisiyle tedavi gördüğü, ancak bir sonuç alınamadığı belirtildi.
Anne ve babası ayrı yaşayan A.K.’nin yaptığı her hırsızlık sonrası gözaltına alındıktan sonra Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na yerleştirildiği, ancak yurtta zorla tutulamadığı için sürekli kaçtığı ve hırsızlık yapmaya devam ettiği anlaşıldı.
A.K.’nın daha çok inşaatlarda çalışan işçilerin soyunma odalarına girerek ceplerinden ve dolmuşlardan para çalarak kaçtığı belirtilirken, son olarak, bir iş yerinden kumbara çaldığı ve çaldığı kumbarayı aynı iş yeri sahibine götürerek yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyip para atmasını istediği ortaya çıktı.
Konya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nden bir yetkili, A.K.’nın hırsızlık yapmayı alışkanlık haline getirdiğini belirterek, şunları söyledi:
“Her yaptığı hırsızlıktan sonra gözaltına alıp savcılığa sevk ediyoruz. Yaşı küçük ve cezai ehliyeti olmadığı için savcılık, koruma kararı vererek Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Yurdu’na yerleştiriyor. Ancak yurttan kaçıyor ve hırsızlık yapmaya devam ediyor. Hırsızlık yapmayı alışkanlık haline getiren çocukların, yerleştirildikleri yurtlarda zorunlu olarak tutulmasını sağlayıcı düzenlemeler yapılmalı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious