KOBİ borçları yeniden yapılandırılıyor

KOBİ borçları yeniden yapılandırılıyor.11737
  • Giriş : 05.12.2008 / 15:53:00

KOBİ Finansal Yeniden Yapılandırma Programı kapsamına alınan KOBİ sayısı Kasım sonu itibariyle 116 olarak gerçekleşirken, bunlardan 101’i ile yeniden yapılandırma sözleşmesi bağıtlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Yeniden yapılandırılan borç tutarı 182 milyon 796 bin YTL'ye ulaştı.

KOBİ'lerin, Finansal Yeniden Yapılandırma Programı kapsamında yapılandırılan borç tutarı Kasım sonu itibariyle 182 milyon 796 bin YTL'ye ulaştı.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), KOBİ Finansal Yeniden Yapılandırma Programı Kasım 2008 Raporunu açıkladı. Raporda, KOBİ Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması uyarınca Çerçeve Anlaşması'nı imzalayan 17 banka, 4 katılım bankası, 9 banka dışı mali kurum ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ve Tasfiye Halinde Emlak Bankası A.Ş.'den derlenen veriler yer aldı. Kasım sonu itibariyle 116 küçük ve orta ölçekteki işletme (KOBİ) Finansal Yeniden Yapılandırma Programı kapsamına alındı. Kapsama alınan firmalardaki istihdam 2 bin 714 kişi olarak belirlendi.

-BÜYÜK BÖLÜMÜ GIDA VE HAYVANCILIK ŞİRKETİ-

Kapsama alınan firmalardan 28'i gıda ve hayvansal ürünler, 17'si tekstil ve tekstil ürünleri, 13'ü diğer imalat ve yöneticilik faaliyetleri ile diğer sektörlerde, 7'si inşaat ile metal ürünleri ve işlenmiş metal, 6'sı plastik ürünleri üretimi, 5'i seramik fayans ve karo üretimi, 4'ü motorlu araçlar parça ve aksam, perakende ticaret ile turizm ve eğlence sektörlerinde, 2'si ambalaj, kağıt ve mukavva ürünleri, 1'i cam ve cam ürünleri, çimento, hazır beton üretimi, elektronik ve elektrikli ev aletleri, karayolu yük taşımacılığı, toptan ticaret, taşımacılık, depolama ve haberleşme sektörlerinde, faaliyet gösteriyor.

Kapsama alınan firmalardan 101'i ile Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi (FYYS) bağıtlandı. Kapsama alınan firmaların 17'si Akdeniz, 13'ü Doğu Anadolu, 12'si Ege, 19'u Güneydoğu Anadolu, 18'i İç Anadolu, 14'ü Karadeniz, 23'ü ise Marmara Bölgesi'ne ait bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*