KOBİ'ler Cansuyu ile doping aldı

KOBİ'ler Cansuyu ile doping aldı.18540
  • Giriş : 08.12.2008 / 12:57:00

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, ''Cansuyu'' kredilerinin kriz ortamında çok iyi bir fırsat olacağını ve KOBİ'lere doping etkisi yapacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özgenç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, imalatçı esnaf ve KOBİ'lere yönelik sıfır faizli 350 milyon YTL ilave 350 milyon YTL tutarındaki ''Cansuyu'' kredilerinin iyi bir fırsat olduğunu, başvuruların zamanında yapılması gerekiğini bildirdi.

Ülkemiz ekonomisindeki en büyük sıkıntının işsizlik olduğunu, kredilerin yatırıma dönüşmesiyle istihdam kapılarının aralanacağını ifade eden Özgenç, şöyle devam etti:

''26 Kasımda başlatılan 350 milyon YTL'lik sıfır faizli cansuyu kredi desteği 2 katına çıkarılarak, yıl sonuna kadar 700 milyon YTL'lik kredi halinde, KOBİ'lere ve imalatçı esnaf sanatkara kullandırılacak olması KOBİ'ler açısından iyi bir gelişmedir. Bu destekler KOB'lere doping etkisi yapacak ve piyasalar canlanacak, alışveriş hareketlenecektir. Bu durum ekonomiye de yansıyacaktır. Küresel krizin yaşandığı günümüzde hükümetin esnaf, sanatkar ve KOBİ'lere sahip çıkmasından dolayı memnun olduğumuzu bu tür desteklerin artarak sürdürülmesini istiyoruz.''

Özgenç, esnaf ve KOBİ'lerin borcuna sadık, işini ve aşını düşünüp hayali işler ile ilgisi, ilişkisi olmadığını, bu özellikleriyle de piyasaların canlı tutulduğu her dönemlerde reel ekonomiye katkı sağladığını, bu sadakat içerisinde olan reel sektöre her zaman öncelikli desteklerin verilmesinin ekonomiye faydalı olacağını düşündüklerini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*