KOBİ'lere destek sevindirdi

KOBİ'lere destek sevindirdi.9692
  • Giriş : 23.02.2009 / 17:01:00

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracatçı KOBİ'lere verilecek 1 milyar dolarlık Can suyu Kredisi Desteği'nin reel sektöre soluk aldırması açısından çok yararlı olacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın açıkladığı ihracatçı KOBİ'lere verilecek 1 milyar dolarlık Cansuyu Kredisi Desteği'ni değerlendirdi.

Büyükekşi yaptığı açıklamada, firma başına 200 bin dolara kadar limitli ve 6 ay için 1.18 gibi düşük faizli bu desteğin, reel sektöre soluk aldırması açısından yararlı olacağını düşündüğünü belirtti. Gerçekleştirilen çalışmaya ilişkin Bakan Çağlayan'a teşekkürlerini ileten Büyükekşi, "Bankaların da bu kredinin hızlı ve etkin bir şekilde kullandırılması için üzerlerine düşeni yapacaklarına inanıyoruz. Ancak, üretim ve ihracatımızı şu an bulunduğu durumdan pozitife çevirmek muhakkak ki zaman alacak. Biz de ihracatçılar olarak hem pazarlarımızı korumak, hem de avantajlarımızı kullanarak krizi fırsata çevirerek yeni pazarlar kazanmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*