Kobilere yönelik dış ticaret çalışması

Kobilere yönelik dış ticaret çalışması.10223
  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Türk Ekonomi Bankası, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere yönelik çalışmaları kapsamında dış ticaret ve stratejik planlama konularınında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Büyük Samsun Oteli'nde yapılan toplantıda TEB'in "İller İçin Gelecek Stratejisi" konferansı sonuç raporu doğrultusundaki çalışmalar kapsamında, KOBİ'lere yönelik eğitim verildi. TEB'in raporun sonuç kısmında ortaya çıkan görevlerden bazılarını üstlendiğini belirten TEB Genel Müdür Yardımcısı Turgut Öz, KOBİ kredi, destek hattı, kalite paketi, muhasebe entegrasyonu hakkında açıklamalarda bulundu.

KOBİ'lere yönelik ciddi bir çalışma içerisine girdiklerini belirten Öz, "Girişimcilere ve işletmelerini geliştirmek isteyen işletme sahiplerine, yöneticilerine eğitim, danışmanlık ve proje uygulamalarından gerekli destek verilmektedir. Bu sistemi bünyemizde oluşturduk. Geliştirilen yöntemlerle KOBİ'lerimize teknik destek sağlamaya çalışıyoruz. TEB olarak geliştirdiğimiz muhasebe sistemi, danışmalık hizmetleri gibi konularla KOBİ'lerimizin kalkınmasını sağlamaya çalışıyoruz. KOBİ'ler ülkemizin can damarları. Banka olarak bizimde üzerimize düşen görevler var. Bunları yerine getirmeliyiz." dedi.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Ramazan Aksoy, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Sakoğlu, ve KOBİ temsilcileri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious