Koç: CHP çok güçlü hale gelmeli

Koç: CHP çok güçlü hale gelmeli.8971
  • Giriş : 19.01.2008 / 16:48:00

CHP Genel Başkan adayı ve Samsun Milletvekili Haluk Koç, ''Hiçbir şey olmamış gibi yola devam etmenin sıkıntıları ortadadır. Türkiye'de bugün özellikle CHP'nin çok güçlü hale gelmesi gerekiyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve partisinin merkez ilçe kongresine katılmak için Samsun'a gelen Koç, parti il teşkilatını ziyaret etti.

CHP Samsun Milletvekili Suat Binici ve İl Başkanı Yılmaz Türkoğlu ile sohbet eden Koç, burada yaptığı açıklamada, çıktıkları yolda mücadelelerini sürdürdüklerini söyledi. Koç, ''Mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu bir süreçtir. Geniş bir toplumsal talep var. Benim kendi başıma bir iddiayla ortaya çıkmam söz konusu değil'' diye konuştu.

Türkiye'nin içinde bulunduğu süreçte özellikle CHP'nin çok güçlü olması ve bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurgulayan Koç, şöyle devam etti:

''Hiçbir şey olmamış gibi yola devam etmenin sıkıntıları ortadadır. Demokrasinin sağlıklı olabilmesi açısından CHP'nin güçlü olması lazım. Bu çok önemli hepimiz üzerimize düşen noktalarda CHP'yi güçlendirmek açısından elimizden geleni yapmak zorundayız. Hatalar varsa bu hataların öz eleştirisini yapıp düzeltmek yoluna gitmeliyiz. Biraz da halk ne diyor ona bakmalıyız. Kendi kendimizi kapatmamalıyız. Ben sokakta fazla dolaştığım için biraz daha bunları fazla görme şansım var.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious