Koç: Hepsi göz boyama

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç: "Toplu görüşme göz boyamadan öteye gitmiyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç, hükümet ile memur konfederasyonları arasında devam eden toplu görüşme sürecinin, göz boyamaktan öteye gitmeyen bir süreç olduğunun yaşanarak ortaya çıktığını ifade etti.
TBMM'de yazılı bir açıklama yapan Haluk Koç, hükümetin toplu görüşmelerdeki tutumunu eleştirdi. AK Parti iktidarının toplu görüşmeleri dejenere ettiğini savunan Haluk Koç, "Geçen seneki toplu görüşme süreci de memurun taleplerine kulak tıkayan bir anlayışla sonuçlandırıldı. Şimdi de, önce yaşananların 2007 toplu görüşme sürecinde de yaşandığını ibretle izliyoruz. Bu nedenle Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nun tamamen göstermelik bir kanun olduğu yaşanarak ortaya çıkmıştır" dedi.

CHP olarak kamu emekçilerinin haklı taleplerinin takipçisi olacaklarını belirten Haluk Koç, hükümetin bu toplu görüşmelerde emeklilerle ilgili herhangi bir konuyu gündeme getirmemesini eleştirdi.

Haluk Koç, Türkiye'de uygulanan IMF ve Dünya Bankası imzalı politikaların en yıkıcı sonuçlarına maruz kalan kesimlerden birisinin ücretle çalışanlar ve emekliler olduğunu vurgulayarak, "Bu siyasi iktidar döneminde 'Türkiye büyüyor' söylemleriyle sükse yapılmaya çalışılırken, bu büyümeden kamu görevlilerine ve emeklilere neden pay ayrılmadığı gözlerden kaçırılmaya çalışılmaktadır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious