Koç: Laik Cumhuriyetten taviz vermemeliyiz

Koç: Laik Cumhuriyetten taviz vermemeliyiz.14403
  • Giriş : 15.06.2008 / 09:13:00

Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rahmi Koç, ''Atatürk ilke ve inkılaplarının erozyona uğramasına hiçbir şekilde müsaade etmemeliyiz, müsamaha göstermemeliyiz. Laik Cumhuriyetten katiyen taviz vermemeliyiz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Koç Üniversitesinin Rumelifeneri Kampüsünde düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Rahmi Koç, geçen yıl cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığını hatırlatarak, demokrasinin bu sınavlardan yüzünün akıyla çıktığını kaydetti.

Koç, demokrasi olmayan ülkelerin ne halde olduklarının, geçirdikleri sıkıntıların herkes tarafından görüldüğünü, Türkiye'nin, demokratik bir sistemden başka bir tarzla idare edilmesinin mümkün olmadığını ifade ederek, ''Atatürk ilke ve inkılaplarının erozyona uğramasına hiçbir şekilde müsaade etmemeliyiz, müsamaha göstermemeliyiz. Laik Cumhuriyetten katiyen taviz vermemeliyiz'' diye konuştu.

Avrupa topluluğuna en kısa zamanda entegre olma çabalarının aksatılmadan yürütülmesi gerektiğini dile getiren Koç, konuşmasını mezun öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunarak tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious