Koç Müzesi'nde 'bombalı saldırı' ipucu

Koç Müzesi'nde 'bombalı saldırı' ipucu.15377
  • Giriş : 09.07.2009 / 22:05:00

Rahmi Koç Müzesi'ndeki denizaltında keşif yapılmasının nedeni 'Ergenekon' kapsamında gözaltına alınan şüphelinin bilgisayarından çıkan belge oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rahmi Koç Müzesi'ndeki denizaltıda keşif yapılması kararının, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan bir şüphelinin bilgisayarından çıkan ''öğrencilere bombalı saldırı'' planına ilişkin alındığı belirtildi.

''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarınca, Hasköy'deki Rahmi Koç Müzesi'nde yer alan bir denizaltıda daha önceden bulunan ve basına da yansıyan TNT kalıplarıyla ilgili keşif yapıldı.

Denizaltıdaki keşifte, TNT kalıplarının yerinin incelendiği ifade edildi.

Keşif kararının, soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden birinin bilgisayarından çıkan ''öğrencilere bombalı saldırı'' planına ilişkin alındığı öğrenildi.

Bu planda, ''söz konusu bombaların, Rahmi Koç Müzesi'ni ziyarete gelen öğrencilere yönelik bombalı saldırı gerçekleştirilmesi amacıyla denizaltıya konulduğunun'' yer aldığı belirtildi.

Bu arada, askeri savcılığın, denizaltıda bulunan TNT kalıplarına yönelik bir soruşturma açmayıp, mühimmatı ''denizaltıda eskiden beri unutulmuş'' kabul ederek, bu kalıpların imha edilmesine yönelik karar verdiği ve şu aşamada bir soruşturma açıp açmadığının da bilinmediği kaydedildi.

Yine söz konusu TNT kalıplarının, Beykoz'da gerçekleştirilen kazılarda bulunan mühimmatla bağlantısı olup olmadığının da araştırıldığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*