Koca korkusu komadan çıkarttı

Koca korkusu komadan çıkarttı.14418
  • Giriş : 24.02.2008 / 11:10:00

İngiltere’de iki hafta yoğun bakımda kalan ve doktorların umudu kestiği bir kadın, kocasının öfkeyle "Artık bana güvenme, kendin savaşman lazım" diye çıkışması üzerine komadan çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere’de iki hafta yoğun bakımda kalan ve doktorların umudu kestiği bir kadın, kocasının çaresizlik içinde öfkeyle "Artık bana güvenme, kendin savaşman lazım" diye çıkışması üzerine mucizevi bir biçimde komadan çıktı.

28 yaşındaki Yvonne Sullivan, 37 yaşındaki kamyon şoförü Dominic Sullivan ile evlenip Kıbrıs’a balayına gitti. Yvonne Sullivan, kısa süre sonra, 2006 Ekim ayında hamile kaldı. Ama karnındaki bebeğin "anemi" hastası olduğu ve rahim içindeyken sürekli kan nakline ihtiyacı olduğu birkaç ay sonra anlaşıldı. Yvonne Sullivan, geçen temmuzda Bristol’deki bir hastanede "Clinton" adını verdiği oğlunu iki ay erken doğurdu.

FİŞİ ÇEKME KARARI Ama Clinton bir kan enfeksiyonundan hayatını kaybetti. Anne Sullivan da tüm organların durmasına neden olan "septik şok"a girince yoğun bakıma alındı. Doktorlar, iki hafta yoğun bakımda kalan ve durumu giderek ağırlaşan Bayan Sullivan’dan umudu kestiler ve halk arasındaki deyişle "fişinin çekilmesine" karar verdiler.

BANA GERİ DÖN Dominic Sullivan, eşini hayatta tutan yaşam destek ünitesinin kapatılması kararı üzerine çılgına döndü. Ölüm döşeğindeki eşinin elini tutarak "Şimdi savaşmaya başlaman lazım, her şeyi bana bırakayım deme. Benden bu kadar, pineklemeyi bırak da nefes almaya başla. Bana geri dön!.." diye bağırıp çağırmaya başladı.

BAĞRILMAYI SEVMEM Yvonne Sullivan, eşinin bu öfke ve çaresizlik nöbetinden 2 saat sonra nefes almaya başladı; beş gün sonra ise mucizevi bir biçimde solunum cihazına ihtiyaç duymamaya başladı. Kısa süre sonra taburcu edilen Yvonne Sullivan, dün Daily Mail Gazetesi’ne bir röportaj verdi. Sullivan, "Kocamın bana tam olarak ne dediğini hatırlamıyorum, ama onun bana bağırıp çağırmasından hiç hoşlanmazdım. Bunu yapınca sanki içimde bir şeyler çalışmaya başladı ve vücudum mücadeleye koyuldu. Bu gerçekten bir mucize, her şeyi ona borçluyum. Umarım bu örnek, aynı durumdaki başka hastaların yakınlarına da umut verir" dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious