Koca statta bir kişi bile yok mu?

Koca statta bir kişi bile yok mu?.8914
  • Giriş : 05.11.2008 / 09:59:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 22:44:37

Numara taşımaya az bir zaman kala Turkcell ‘alt yapım güçlü’ diyor, Avea bir stat dolusu insanı ikna ederken büyük bir de hata yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

GSM operatörleri için dönüm noktası sayılabilecek 'numara taşıma'ya az bir zaman kalırken, operatörler aboneleri ikna etmek için kampanyalar düzenlemeye başladı. Vodafone numara taşımayla ilgili yoğun bir kampanya yapmazken özellikle Turkcell ve Avea rakip operatörlerin müşterilerini kapmak için televizyon reklamlarına ağırlık verdi.

Turkcell'in televizyonlarda yayınlanan reklam filminde, operatörün alt yapısına dikkat çekilirken markanın güçlü yönünün alt yapısı ve kesintisiz iletişim olduğu vurgulanıyor. Reklam filminde, hoşlandığı kızı arayan diğer operatör abonesi genç, aşkını bir türlü ilan edemiyor. Aşık genç numarasını değiştirmeden Turkcell'e geçtikten sonra aşkını ilan ederken sesini net bir şekilde kızın babasına duyurabiliyor.

KOCA STATTA HİÇ AVEA'LI YOK
Avea'nın numara taşıma konusundaki 'Türkiye Avea'ya geçiyor' reklam filmi ise oldukça iddialı. Bir stat dolusu cep telefonu kullanıcısı koşa koşa Avea'ya geçmek için stadı terk ediyor. Tüm televizyon kanallarında sık sık yayınlanan bu reklamdaki en büyük hata ise koca bir stat dolusu insan arasında tek bir Avea abonesi olmaması.

Kırmızı beyaz renklerle donatılmış statta spiker maç öncesi röportaj yapmak için teknik direktör olduğu anlaşılan bir şahıstan görüş istiyor. Şahıs ben geçiyorum, onlar da geçsin deyince bütün stat boşalıyor. Muhabir arkasını döndüğünde koca statta kimsenin kalmadığını görüp rejiden bilgi almak istiyor ancak rejidekiler de Avea'ya geçmek için stadı terk etmiş.

Son günlerde bu reklamla ilgili yapılan espri ise 'Koca bir statta tek bir Avea abonesi yok mu?' oluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*