Kocaeli açıklarında tanker yangını

Kocaeli açıklarında tanker yangını.9378
  • Giriş : 16.02.2009 / 20:22:00

Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Kefken açıklarında bir tankerde yanın çıktı. Söndürme botları yanan tankere ulaşı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tankerde bulunan 16 kişi ise botlara alındı.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Kefken Adası açıklarında tankerde çıkan yangında 16 mürettebatın filikalarla gemiden uzaklaşmaya çalıştığı bildirildi.

AA muhabirinin Kefken Tahlisiye Komutanlığı ekiplerinden aldığı bilgiye göre, Kefken Adası'nın 8 mil açıklarında bir tankerde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Makine dairesinde çıktığı öğrenilen yangının ardından tankerin 16 mürettebatının filikalarla tankerden uzaklaşmaya çalıştığı öğrenildi.

SÖNDÜRME BOTLARI TANKERE ULAŞTI

Mürettebatın kurtarılması yönünde herhangi bir talepte bulunulmadığı, Kefken Tahlisiye Komutanlığı söndürme botlarının tankere ulaşmak için harekete geçtiği belirtildi.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Kefken Adası açıklarında tankerde çıkan yangında filika ile gemiden uzaklaşmaya çalışan 16 mürettebatın kurtarılması için çevredeki gemiler Türk Radyo aracılığı ile olay yerine yönlendiriliyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Kefken Adası'nın 8 mil açıklarında bandırası ve ismi henüz belirlenemeyen bir tankerde çıkan yangın devam ediyor. Filika ile gemiden uzaklaşmaya çalışan 16 mürettebatın kurtarılması için çevredeki gemiler Türk Radyo aracılığı ile olay yerine yönlendiriliyor.

Kefken Tahlisiye Komutanlığı söndürme botlarının tankere ve filikaya ulaşmak için hareket halinde olduğu belirtildi.

ÇALIŞANLAR KARAYA ÇIKARILDI

Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Kefken Adası açıklarında tankerde çıkan yangında filika ile gemiden uzaklaşmaya çalışan 16 mürettebatın Kefken yakınlarındaki Kovanağzı Askeri Limanı'na çıkarıldığı bildirildi.

Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk bandıralı olduğu öğrenilen tankerden yangının ardından kendi imkanlarıyla filikaya binerek uzaklaşmaya çalışan 16 mürettebatın Kefken Tahlisiye Komutanlığı botuyla alınarak Kefken yakınlarındaki Kovanağzı Askeri Limanı'na çıkarıldığını belirtti.

Erkal, personelin, makine dairesinde çıkan yangının dairenin kapılarının kapatılarak oksijen boğma yöntemiyle söndürmeye çalıştıktan sonra gemiden ayrıldığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*