Kocaeli beyaza büründü

  • Giriş : 14.02.2006 / 00:00:00

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kocaeli beyaza büründü. İl genelinde kar yağışı devam ederken, ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı Kocaeli'de de etkili oluyor. Bu gece şehir merkezinde de etkili olan kar, kısa sürede tüm zemini kapladı. Kar yağışı yüksek kesimlerde tipiye dönüştü. Kar nedeniyle Kocaeli'de çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Köylere Hizmet Götürme Birimi bir yanda kapanan köy yollarını açma çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan yolların kapanmaması için mücadele ediyor. TEM otoyolu ve D-100 karayolunda da ulaşım güçlükle sağlanıyor. Yollarda kar birikmemesi için karayolları ekipleri 24 saat aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

Şehir merkezinde ilk defa bu kadar etkili olan kar nedeniyle İzmit Saraybahçe Belediyesi alarma geçti. Gece aniden başlayan kar yağışı nedeniyle ekipler bir saat içinde toplandı.

15 kişilik ekip, 2 adet JSB, bir adet greyder ve 2 adet tuzlama kamyonuyla kapanan yolları açmaya çalıştı. Yetkililer, kent merkezinde ciddi sorun yaşanmadığını ancak, başta otobüs güzergahları olmak üzere; okul yolları ve ara sokakları etkisi altına alan yağış nedeniyle üst kesimlerde çalışma yaptıklarını söyledi. Yapılan program doğrultusunda; Turgut Mahallesi İsmail Kolaylı caddesi, Murat sokak ve Bağlar yolu, Gültepe Mahallesi Miralay Mümtaz ve Koçal Sokaklar, Fatih Mahallesi Tüysüzler mevkii ve Atafen yolu, Topçular Mahalesi Taşan Caddesi, Serdar Mahallesi Nurettin Paşa Caddesi, Serdar Bayırı, Çayır Sokak ve Birdal Sokak ile Rasathane Caddesi ve Korniş Yolu sabaha kadar süren çalışmalarla ulaşıma hazır hale getirildi. İlgililer, olası dona karşı da hazırlıklı olduklarını havanın durumuna göre alarm durumunun devam edeceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious