Kocaeli İzmit'te camiye yapılan iğrenç saldırı

Kocaeli İzmit'te camiye yapılan iğrenç saldırı.14733
  • Giriş : 01.01.2008 / 11:05:00

Kimliği belirsiz kişiler caminin duvarlarına çirkin yazılar yazıp Kuran'ı Kerimleri parçaladılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli - İzmit’te bugüne dek eşi benzeri görülmeyen çok çirkin bir provokasyon girişimi ortaya çıktı. Şehrin merkezindeki tarihi Yeni Cuma Camii’nin içine gece geç saatlerde girdiği sanılan provokatörler, caminin duvarlarına çirkin yazılar yazıp, kutsal kitaplara zarar verdiler.

Konuyla ilgili Müftü Hikmet Kutlu, “Saldırgan, büyük olasılıkla caminin iç duvarından atlayarak içeri girmiş. Camlı panonun içindeki dini kitapları tahrip etmişler. Mermer üzerine çok ağır yazılar yazılmış. Cami görevlileri hemen bu yazıları sildiler. Emniyetimiz titizlikle çalışıyor. Bunu yapanların kısa sürede yakalanacaklarına inanıyoruz” dedi.

Camiye yapılan saldırıyla ilgili olarak bir açıklama yapan MAZLUM-DER Kocaeli Şube Başkanı Nigar Gümrükçüoğlu, yapılan çirkin saldıryı kınadıklarını söyledi.

Gümrükçüoğlu, “Yeni Cuma Camii’ne gelerek giriş kapısının yanında bulunan dolaptaki Kur’an-ı Kerimleri parçalayıp, caminin giriş kapısı çevresinde bulunan mermer duvarlara Allah’a, İslam dinine, İslam Peygamberi’ne ağır hakaret ve küfürler içeren yazılar yazdığı bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Emniyet güçlerinin incelemelerini devam ettirip olayın sorumlularını adalet önüne çıkarmalarını beklerken, vatandaşlarımızın provokatif eylem ve sözlere pirim vermeden tepkilerini göstermelerini bekliyoruz” dedi.

Polis, çirkin olayla ilgili soruşturmayı çok yönlü olarak sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious