Kocaeli'de fuhuş baskını

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

Kocaeli'de bir otele yapılan baskında, para karşılığı fuhuş yaptıkları iddiasıyla 12'si yabancı uyruklu 19 kadın ile kadınlara fuhuş yaptırdıkları öne sürülen 34 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Değirmendere beldesinde bir otelde yabancı ve Türk kadınlara para karşılığında fuhuş yaptırıldığı, kadınların otel dışına çıkarılmadığı, yabancı uyruklu kadınlarının pasaportlarının ellerinden alındığı yönündeki ihbarı değerlendiren Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışmasının ardından fuhuş organizasyonunu tesis sahibi ve çalışanlarının yaptığını belirledi.

Türk vatandaşı kadınları organize eden kişinin Türk, yabancı uyruklu kadınları temin edenin ise yabancı uyruklu bir kadın olduğunu ve insan ticaretinin örgütlü yapıldığını belirleyen polis ekipleri, gerekli yasal iznin ardından otele baskın düzenledi.

Baskında fuhuş yaptıkları öne sürülen 3'ü Ukrayna, 7'si Moldova, 2'si Türmenistan uyruklu 19 kadın ile bu kadınlara fuhuş yaptırdıkları iddia edilen aralarında iş adamlarının da bulunduğu 34 kişi yakalandı.
Otelde ve yakalanan kişilerin üzerlerinde yapılan aramada, fuhuştan elde edildiği belirlenen 2 bin 50 YTL, 100 dolar, yasa dışı yollardan yurda sokulan 10 şişe içki, bir ruhsatlı tabanca ele geçirildi.

Kadınların yapılan muayenelerinde Moldovalı kadınlardan birinde HIV'e, 6 yabancı uyruklu kadında ise hepatit C virüsüne rastlandığı bildirildi.

Gölcük Cumhuriyet Savcılığına sevk edilerek ifadeleri alınan yabancı uyruklu kadınların sınır dışı edilmek üzere işlemlerine başlandığı belirtildi.
Aralarında otel sahibi ve iş adamlarının da bulunduğu 34 kişi ise emniyetteki işlemlerinin ardından “fuhuş yapmak, yaptırmak, fuhşa aracılık yapmak, iş ve çalışma hürriyetini engellemek, sahtecilik, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet ve uyuşturucu madde bulundurmak” suçlarından Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious