Kocaeli'de gözaltına alınan 62 kişi İstanbul'a götürüldü

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 62 kişi adliyeye çıkarılmak üzere İstanbul'a götürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, uyuşturucu ve silah tacirleri ile çetelere karşı verdiği mücadeleye devam ediyor. Arslan Pençesi isimli 3 operasyon gerçekleştiren ve birçok silah ve uyuşturucu ele geçiren emniyet, bu sefer sokak satıcılı ve aracılık yaptıkları iddia edilen 62 kişiyi gözaltına aldı.

Alınan bilgiye göre; 6 ay önce aldığı bazı duyumları değerlendiren polis ekipleri, bazı şahısları takibe aldı. Bu şahıslardan 8 tanesini operasyon sırasında kaçma ihtimali olmasına karşın gözaltına alarak bireysel uyuşturucu ve silah satıcılığı iddiaları ile adli makamlara çıkarılarak tutuklandı.

Gizlilik içinde sürdürülen operasyon, 2 gün öncesine kadar delil toplanarak devam etti. Delillerin toplanması ile birlikte Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli merkezde 28, Derince ilçesinde 22, Körfez ilçesinde 6, Sakarya'da 2 ve İstanbul'da 5 ayrı yere eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Yapılan operasyonlarda 3 kilo 985 gram esrar. 400 gram toz esrar, 505 kök kenevir, 290 Extacy, 2 gram kokain, 1 adet el bombası, 1 adet uzun namlulu mavzer, 7 adet tabanca, 129 adet mermi, 7 adet kurusıkı tabanca, 13 adet şarjör, 12 adet kurusıkı fişek, 1 adet sustalı bıçak, 4 adet av tüfeği, 25 adet av tüfeği fişeği, 1 adet sahte ehliyet ve uyuşturucu satışından elde edilen 135 bin YTL para ele geçirildi.

Şahıslar bugün İstanbul Beşiktaş Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkarılmak üzere Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nden götürüldü. Sanıklar, amaçlı örgüt kurmak, ruhsatsız silah bulundurmak, uyuşturucu kullanmak ve ticaretini yapmak, sahtecilik suçlamaları ile adliyeye sevk edilecek.

Öte yandan olayla ilgili 8 kişinin aranmasına devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious