Kocaeli'de gözaltına alınan kişi serbest

  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

Malatya'daki yayınevi baskını soruşturması sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Malatya'daki yayınevi baskınıyla ilgili Kocaeli'de gözaltına alınarak Malatya'ya gönderilen kişi serbest bırakıldı. Olayın kilit ismi olduğu belirtilen Emre Günaydın'ın da yarın ifade vermesi bekleniyor.

Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulanan kişinin, öldürülen Necati Aydın ve katil zanlılarından Emre Günaydın ile chat ortamında görüştüğü ve bu yüzden ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

İkiliyle yüz yüze hiç görüşmediğini belirten kişinin Emre Günaydın'a, "Malatya'da Necati Aydın adlı Hıristiyan bir arkadaşım var. Onunla istersen tanış" diye yazdığı ifade edidi.

Emre Günaydın ile Necati Aydın'ın da bu tavsiye üzerine tanıştıkarı belirtiliyor. Cinayeti planladığı öne sürülen Emre Günaydın'ın tedavisi ise sürüyor.

Hastanede sıkı koruma altında tutulan Günaydın'ın yarın ifade vermesi bekleniyor.

Malatya'daki saldırı

Malatya'da Hıristiyanlıkla ilgili kitaplar yayımlayan bir kitabevine 18 Nisan'da baskın düzenlenmiş ve biri Alman üç kişi öldürülmüştü.

İhbar üzerine yayınevine giden polis, iki kişiyi elleri ve bacakları sandalyeye bağlı ve boğazları kesilmiş halde bulmuştu. Boğazından, sırtından ve karnından bıçaklanmış halde hastaneye kaldırılan ve ameliyata alınan bir kişi de, aynı gün hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious