Kocaeli'de mafya operasyonu!

Kocaeli'de mafya operasyonu!.11990
  • Giriş : 27.11.2007 / 17:44:00

Örgütün ikametlerine yapılan aramada çok sayıda silah, mermi ve cihazlar ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haksız kazanç sağlamak ve suç işlemek amacıyla örgüt kurulduğu bilgisini alan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şahısları incelemeye aldı.

Örgütün suçlarını tespit eden ekip, operasyon düzenledi. "Körfez Ateşi" adı verilen operasyonda Susurluk davasında adı geçen H.Ö'nün liderliğini yaptığı 22 kişi yakalandı. Yakalanan çete mensuplarının suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu, tehdit ve darp ile menfaat temin ettiği, zorla adam kaldırdığı, şahıslara karşı baskı ve şiddet uyguladığı, şahısları ölümle tehdit ettiği, silah teşhiri yaptığı, zorla sözleşme ve senet imzalattığı bildirildi.


Suç örgütünün deşifre edilip, örgüt elemanlarının suç unsurları ile birlikte ele geçirmek amacıyla İzmit ve Kocaeli'nin ilçelerinde, Sakarya ve İstanbul'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda H.Ö, H.K, E.D, A.B, C.A, K.K, M.F, İ.G, B.C, T.Ç, E.K, K.Ö, M.K, A.A, F.P, M.D, Y.A, A.B, B.K, M.B, A.O.P, A.Ö, olmak üzere 22 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahısların ikametlerinde, iş yerlerinde, otolarında ve üzerlerinde yapılan aramada 11 değişik çap ve markalarda tabanca, tabancalara ait 16 şarjör, değişik çaplarda 577 fişek, 4 adet değişik markalarda otomotik av tüfeği, 5 adet değişik şahıslara ait farklı meblağlarda çek ve senet, 2 adet telsiz, 2 adet bilgisayar, sustalı bıçak, kelepçe, bir miktar esrar maddesi, özel zırhlı lüks bir otomobil ve çok sayıda cep telefonu ele geçirildi.

Olayla ilgili yakalanan 19 kişi yarın adliyeye çıkartılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious