Kocaeli'de ölü sayısı 3'e yükseldi...

Kocaeli'de ölü sayısı 3'e yükseldi....9378
  • Giriş : 01.12.2008 / 17:37:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:45:53

İzmit'e bağlı Alikahya'da doğalgaz patlaması sonucu yangın çıktı. Ölü ve yaralıların kimlikleri belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kocaeli'nin merkeze bağlı Alikahya beldesi belediye binasının alt katında İZGAZ tarafından yapılan altyapı çalışması sırasında iş makinesinin doğal gaz borusuna hasar vermesi sonucu patlama meydana geldi.

17 kişinin yaralandığı tespit edildi. Ölü ve yaralıların isimleri belirlendi.

Alikahya da kazı yapan iş makinesi doğalgaz borusuna hasar meydana getirince olay yerine gelen İzgaz ekipleri gerekli müahaleyi yaptıktan sonra Alikahya belediyesine doğalgazı kesti. İzgaz yetkilileri rapor tutarken Alikahya belediyesi içerisinden şiddetli bir patlama meydana geldi.Patlamada 3 kişi hayatını kaybederken 17 kişi yaralandı. Belediye binasının alt katı tamamen çöktü. Bölgede çok sayıda itfaiye ve ambulans gönderildi.

Patlama çevrede büyük paniğe neden olurken, belde belediyesi binasının arka kısmındaki duvarlar çöktü, yakındaki binaların camları kırıldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

ÜÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Patlamada, belediye binasındaki PTT şubesine fatura yatırmaya giden 28 yaşındaki İhsan Koç ile yine belediye binasının içinde bulunan PTT şubesinde çalışan Ömer Bilgici olay yerinde yaşamlarını yitirdi. Patlamada ağır yaralanan 18 yaşında Özgür Ataç ise kaldırıldığı Konak Hastanesi'nde kurtarılamadı.

Yaralanan 5 kişi ise Kocaeli Devlet ve Seka Devlet hastanelerine kaldırıldı. Yaralılardan 1'inin daha hayati tehlikelerinin sürdüğü bildirildi. Çıkan yangın kısa sürede söndürüldü. Ancak delinen boru hattından doğalgaz sızmaya devam ettiği belirlendi. Bölge, geniş çaplı güvenlik şeridiyle girişe kapatıldı. Çevre binalar da boşaltıldı. Belediye binası savaş alanına dönerken çevreye dağılan dosya ve evraklar zabıtalara tarafından toplandı. Jandarma kriminal ekipleri bina içerisinde geniş çaplı inceleme başlattı. Jandarma ekiplerine bağlı eğitimli köpekler bina içerinde arama yaptı.

Kocaeli Devlet Hastanesi'ndeki yaralıların isimleri şöyle:

Ali Akgün Keleş, Bedia Koç, Zeliha Koç, Rukiye Aynur Çiftçi, Zeynep Arıca, Cemil Keleş, Erol Usta, Seyfettin Onay, Zafer Özdemir, Sinan Arıca, Salih Ateş.

Kocaeli valisi Gökhan Sözer patlamanın meydana geldiği belediye binasında incelemelerde bulunuyor. Vali Sözer yaptığı açıklamada, patlama sırasınsa 3 ölü, 17 yaralı olduğunu açıkladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olay yerine gelerek  incelemelerde bulunurkenpatlamayla ilgili olarak,  doğalgaz patlaması olmayabilir, yapılacak inceleme ardından daha net bir bilgiye sahip olacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*