Kocaeli'de Ramazan heyecanı

Kocaeli'de Ramazan heyecanı .10601
  • Giriş : 25.05.2009 / 14:27:00

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Ramazan'da 40 bin koli erzak dağıtacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Ramazan ayında 40 bin koli erzak dağıtacak. Koliler, yapılacak araştırma sonucu maddi durumu iyi olmayan ailelere dağıtılacak.

Yaklaşan Ramazan ayı için hazırlıklara başlandı. Birbirinden güzel etkinliğin yapılacağı Ramazan ayında geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da yoksullar unutulmadı. Geçtiğimiz yıl 30 bin koli erzak dağıtan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl yoksullara 40 bin koli erzak dağıtacak. Koliler, her mahallede muhtarların verdiği isimler ve belediyenin daha önce yaptığı araştırmada maddi durumu iyi olmayanlara dağıtılacak. Dağıtım işlemi de yine belediye personeli tarafından yapılacak.

Her kolinin içinde 2.5 kilo pirinç, 1 kilo kırmızı mercimek, 1 kilo yeşil mercimek, 1 kilo nohut, 1 kilo kuru fasulye, 1 kilo pilavlık bulgur, 4 paket makarna, 5 kilo un, 2 litre sıvı ayçiçeği yağı, 2 kilo zeytin, 750 gram sofra tuzu, 2 kilo toz şeker, 750 gram kesme şeker ve 1 kilo siyah çay bulunacak. Ramazan erzaklarının alımıyla ilgili ihale de 1 Temmuz Çarşamba günü saat 14.30'da belediye hizmet binasında yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*