Kocaeli'de rüşvet operasyonu genişliyor

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Kocaeli'nde yapılan rüşvet operasyonunda gözaltına alınanların sayısı 39'a çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kocaeli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Kocaeli'nde kara yolu nakliye sektöründen, fazla tonajla ilgili rüşvet aldıkları iddiasıyla gözaltına alınanların sayısının 39'a çıktığını, bunlardan 29'unun polis, 2'sinin Karayolları çalışanı, 8'inin ise sivil vatandaş olduğunu bildirdi.

Emniyet Müdürü Namal, önceki gün eş zamanlı olarak Kocaeli merkez, Körfez ilçesi ve Hereke beldesinde gerçekleştirilen operasyonun, Gölcük, Derince ve Gebze'de de devam ettirildiğini belirtti.

Operasyonun ve gözaltına alınan kişilerin Kocaeli Emniyet Müdürlüğündeki sorgularının sürdüğünü ifade eden Namal, şunları kaydetti:

''Gözaltına alınanların sayısı 39'a çıktı. Bunlardan 29'u polis, 2'si Karayolları çalışanı, 8 ise sivil vatandaş. Operasyonla ilgili mahkemenin gizlilik kararı var. Soruşturmanın ve gözaltındaki kişilerin sorgusunun devam etmesi üzerine mahkemeden ek süre alındı. Bu süreyi sonuna kadar kullanacağız.''

Kocaeli'ndeki limanlardan tonaj kısıtlamasına uymadan yük alan sürücüler veya sürücülerin bağlı bulunduğu firma yetkilileriyle temasa geçerek, fazla tonajlı araçlara göz yummak kaydıyla araç başına 2 ile 5 milyon YTL aldıkları iddia edilen polislerin TEM Otoyolu, D-130 ve D-100 kara yolu ile şehir içi trafik hizmetlerinde görev yaptıkları öğrenildi.

Operasyon kapsamında mahkemeden alınan kararla rüşvet aldığı ve verdiği iddia edilen kişilerin cep telefonlarının dinlendiği ve gizli kamera ile rüşvetin belgelendiği iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious