Kocaeli'de trafik kazaları...

  • Giriş : 07.06.2006 / 00:00:00

Kocaeli'de meydana gelen 2 ayrı trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kazalar zinciri, İstanbul yönüne giden 10 ZC 030 plakalı TIR'ın TEM Otoyolu Derince mevkiinde bariyerlere çarpması ile başladı. Bariyerlere çarpan TIR, alevler içinde kaldı. Kimliği henüz belirlenemeyen sürücünün de hayatını kaybettiği kazada eşya yüklü TIR, tamamen yandı. TIR'ın yandığını gören ve arkadan gelen diğer sürücülerin, araçlarını aniden durdurmak istemeleri üzerine ikinci bir kaza meydana geldi. Bu kazada da Kadir Balcı yönetimindeki 54 LF 460 plakalı ve sebze yüklü kamyon, frenlerinin tutmaması nedeniyle, önünde duran 27 YU 88 plakalı kamyona çarptı. Çarpmanın etkisi ile sürücü Balcı ve yan tarafında yolculuk eden Kerim Alp ve Fuat Sunger, araç içinde sıkıştı. Çevreden gelen vatandaşlar, sürücü Balcı'yı yaralı olarak çıkartırken, Kerim Alp ve Fuat Sunger olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralı sürücü Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ön tarafı hurdaya dönen kamyonda bulunan sebzeler yollara saçıldı.

Kazayı gören vatandaşlar, TIR'ın bariyerlere çarpması ile devrilerek alev aldığını, kaza nedeniyle durdukları sırada bir kamyonun gelip duran araçlara çarptığını söyledi.

Kazalar nedeniyle TEM Otoyolu'nun her iki şeridi 3 saat boyunca kapandı. Yolun kapanması nedeniyle her iki tarafta kilometrelerce kuyruklar oluştu. Daha sonra gelen araçlar, D - 100 Karayolu'na yönlendirildi. Yönlendirilen araçlar, gişelerde uzun kuyruklar oluşturuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious