Kocaeli'de uyuşturucu operasyonu

Kocaeli'de uyuşturucu operasyonu.11228
  • Giriş : 23.02.2007 / 00:00:00

Kocaeli'de düzenlenen üç ayrı operasyonda çok sayıda ecstacy hap ve 7 kilo esrar ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi Narkotik Büro Amirliği, aldığı bilgileri değerlendirerek üç gün üst üste üç ayrı uyuşturucu operasyonu düzenledi. İlk operasyon 20 Şubat'ta Körfez ilçesinde düzenlendi. İstanbul'dan Kocaeli'ye ecstacy hap getiren İlhami İ(35), takip altına alındı. Şahıs İstanbul'a gidip geri döndüğü sırada Körfez gişelerinde polis uygulama yaptı. Otobüs durdurularak araç içerisinde arama yapıldı. Şahsın üzerinden uyuşturucu hap niteliğinde olan 48 adet ecstacy hap yakalandı.

İkinci operasyon ise 21 Şubat'ta günü gerçekleştirildi. Alınan bazı duyumları değerlendiren ekipler, Diyarbakır'dan Kocaeli'ye satmak için esrar maddesi getirildiği öğrenilen Bayram K(51) takip altına alındı. Şahısın bindiği yolcu otobüsü Körfez turnikelerinde durdurularak arama yapıldı. Bagajda yapılan aramada 1 adet çuval içerisinde 4500 gram esrar maddesi ele geçirildi

Son operasyon da dün yapıldı. Kocaeli'de para karşılığı esrar maddesi sattığı bilgileri alınan Yenimahalle'de ikamet eden Ali E(47) ile Tuncay D(43)'ün evlerine operasyon düzenledi. Her iki şahısın evinden değişik miktarlarda satılmak için paketlenmiş esrar maddesi ile poşetler içerisinde saklanan toplam 1622 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious