Kocaeli'nde feribot seferleri durdu

Kocaeli'nde feribot seferleri durdu.12661
  • Giriş : 17.02.2008 / 18:51:00

Eskihisar-Topçular feribot seferleri, sert hava şartları sebebiyle durduruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, buzlanma ve olumsuz hava koşulları nedeniyle İDO'ya bağlı Eskihisar-Topçular feribot seferleri iptal edildi.

Konuyla ilgili İDO'dan herhangi bir açıklama yapılmazken, iskelede de herhangi bir yetkiliye ulaşılamadı. Görgü tanıklarının belirttiğine göre, dün akşamdan itibaren kapalı olan feribot iskelesi bugün sabah saat 10.00'da açılarak arabaların alımına başlandı. Fakat araba dolu vapur Topçular'da iskeleye yanaşamadan geri dönerek aldığı yolcuları geri indirmek zorunda kaldı.

Kar yağışı ve tipinin devam ettiği körfezde, Eskihisar-Topçular arasında vapur seferlerinin ne zaman başlayacağı hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamazken, vapurların tamamı iskeleye demirledi.

Öte yandan, Gebze'de dün akşamdan itibaren başlayan kar fırtınası ilçede hayatı adeta felç etti. Ana arterler dahil yolların kapalı olduğu ilçede, elektrik kesintileri de akşam saatlerine kadar devam etti. Dün başlayan şiddetli kar yağışları gece saatlerinden itibaren şiddetini daha da arttırdı. Gebze'de ulaşımın ana hatları bile kar yağışından dolayı kapanırken E-5 gibi ana artellerde trafik ancak öğlene doğru normal akışına girdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious